„Знание без граници, общност без агресия, бъдеще с усмивка“ – ученически куиз във ФСГ „Васил Левски“

На 27 май 2026 г. Финансово-стопанска гимназия „Васил Левски“ се превърна в арена на ученически куиз, който събра ученици от VIII до X клас. Събитието се проведе под надслов „Знание без граници, общност без агресия, бъдеще с усмивка“ по Национална програма „Без агресия за сигурна образователна среда“.

Мероприятието беше уважено от специални гости – старши експертите  в Регионално управление на образованието – Добрич Диана Петрова и Здравка Добруджанска, общинският съветник Благовест Димов, Преслав Димитров – представител на медиите и директорът на гимназията Десислава Костадинова.

Въпреки първоначалните притеснения на учителите, които  организираха събитието, куизът се превърна в истински празник на знанието, логическото мислене, отборния дух и приятелското съревнование.

Отборите „Амазонката“, „Журналистът“, „Мистериозният гений“ и „Артистът“ демонстрираха впечатляващи знания и умения в областта на хуманитарните и природните науки, българския език и икономиката. Заслужено първото място спечели отбор „Амазонката“ с капитан Герасима Михайлова.

Състезанието премина в три кръга с различна степен на трудност, а между отделните етапи публиката се наслади на разнообразни забавления и изненади. Усмивките по лицата на учениците,  високата оценка от страна на гостите и педагогическата колегия доказаха успеха на инициативата.

Особено впечатление направиха отличната дисциплина, увереното водене на Алекс и Мартина и всеотдайната работа на организаторите. Те показаха, че подобен формат, макар и нов за училището, може успешно да се превърне в пример за междупредметна връзка, екипна работа и позитивна училищна среда.

Специални благодарности отправяме към ръководството на ФСГ „Васил Левски“ за подкрепата, доверието и предоставената творческа свобода, благодарение на които инициативата се превърна в истински успех.

att.t 14hxsxwvmfv3ml8hylleaafubn1ezgsehxemnkcvq
Scroll to Top