На добър час, Випуск 2026!

77 абитуриенти, разпределени в три паралелки: „Икономическа информатика“ с класен ръководител Йоана Кирова, „Оперативно счетоводство“ с класен ръководител Десислава Тодорова и „Електронна търговия“ с класен ръководител Божидар Янков, завършиха Финансово-стопанската гимназия. Преди началото на тържеството зрелостниците се отправиха към класните стаи за техния последен час на класа.

Събитието бе открито от танцов ансамбъл „Добротица“ при Младежки център „Захари Стоянов“ с художествен ръководител Юрий Митев.

Приветствие от името на родителите отправи Дариела Божилова – възпитаник на гимназията и родител на зрелостник. В началото тя се обърна към завършващите- „За вас зрелостниците това е ден на радост, вълнение, надежди и мечти. А за нас родителите е ден, изпълнен с гордост, благодарност и малко носталгия. Вие израснахте в свят, който се променя бързо.“ Тя отбеляза, че през своя период на обучение са се научили да се справят с трудности, предизвикателства, които и на възрастните изглеждат нелепи. „В живота ще има моменти на съмнения и изпитания, ще има пътища, които няма да знаете дали са правилни, но запомнете – никой успешен човек не е вървял само по прави и осветени улици.“, добави още тя. Тя им пожела да избират смело, обичат истински, работят честно. От името на всички родители г-жа Божилова благодари на преподавателите за търпението, грижата, знанията и за това, че през годините те са били опора и пример за гимназистите.

Поздрав към всички отправи и Еванджелина Росенова от 11б клас с песента “La Tortura”.

В своето слово директорът на гимназията Десислава Костадинова подчерта това, че за випуска училището не се е състояло само в оценки, а най-вече в усмивките в коридорите, споровете в междучасията и приятелствата, които се надява да издържат на времето. Тя се обърна и към класните ръководители, понеже за тях денят бе още по-различен, тъй като за всички тях това е първият им випуск, когото изпращат. Директорът на гимназията се обърна към младите хора като отбеляза, че те започват нов път, в който понякога ще вървят уверено, понякога ще се лутат, а понякога ще им се иска да се върнат назад. Тя подчерта, че целта не е да им бъде лесно, а пътят да бъде техния собствен. Призова ги да бъдат автентични, да не слагат маски, за да се харесат на другите, защото животът има нужда от тях точно каквито са – дръзки и истински. „Вие не сте просто поредния випуск, вие сте част от една училищна традиция и гордостта на вашите учители.“ завърши Десислава Костадинова.

Поздравителен адрес бе отправен и от общинския съветник Благовест Димов, който е и бивш възпитаник на гимназията. „Бъдете смели в избора си, достойни в постъпките си и никога не губете човечността и добротата си“, казва той.

Натали Георгиева от Випуск 2023 поздрави присътващите с песента „Обещай ми любов“. Грамоти за представянето си на Олимпиадата по статистика получиха Преслава Петрова, Мартина Янкова и Рая Василева от 12б клас, а техен ментор бе г-жа Десислава Тодорова. А както повелява традицията, г-н Михайлов награди спортистите на випуска. Абитуриентите подариха и цвете на всеки от техните преподаватели. Групата, създадена по НП „Заедно в изкуствата и спорта“, изпълни хорото „Стамена“.

Последва една от най-вълнуващите части на днешното събитие – прощалните думи на зрелостниците. В своите слова те изказаха благодарността към своите класни ръководители и преподаватели – за това, че не се отказаха от тях, винаги бяха тяхна подкрепа и винаги бяха насреща за съвет. 12а клас вместо празничен тоалет облякоха тениски с послание „Днес празнуваме – утре променяме“, като средствата за тоалет бяха дарени за Сиси, която се нуждае от тях, за да проходи отново.

Събитието завърши с прощалното право хоро.

На Добър час, пораснали момичета и момчета от Випуск 2026!

Scroll to Top