На 18 май в часа на класа на 9в клас се проведе вдъхновяваща среща с гости от менторската програма „Стъпка по стъпка“. Темата на събитието беше доброволчеството и силата на добрите примери в обществото. Учениците имаха възможност да разговарят с менторите, да споделят идеи и да обсъдят как младите хора могат активно да допринасят за по-добра среда около себе си.
По време на срещата се роди инициативата „Един ден без мръсен въздух“, чиято основна цел е за един ден да бъде ограничено движението на автомобили в Добрич. Събитието цели да насочи вниманието към замърсяването на въздуха и да се насърчи използването на по-екологични начини на придвижване.
Срещата премина с голям интерес и показа, че младите хора имат желание да бъдат активни, отговорни и ангажирани с проблемите на обществото.



