“Те успяха, можеш и ти!” – професионалното образование в основите на един успешен бизнес

BG Co fundedbytheEU RGB POS

На 11.05.2026 г. във ФСГ „Васил Левски”  се проведе мероприятие под мотото „Те успяха, можеш и ти!” по Дейност 9.1 на проект „Модернизиране на професионалното образование и обучение”, като част от дейността за популяризиране на професионалното образование, кариерното и професионалното  ориентиране на учениците. Гости бяха възпитаници на гимназията, наложили се в бизнеса и обществото – г-жа Веселина Петрова – собственик и управител на фирма „Счетоводни услуги Рая” и Мирослав Комаров – собственик и управител на фирма „Селект Ай Ти”. Те споделиха за добрата професионална подготовка, която са  получили и която е в основата за създаване  и развитие на успешен бизнес.

По време на събитието нашите ученици запознаха кандидат-гимназистите с професиите, които училището ни предлага, изразиха своите впечатления от специалностите, по които се обучават и предадоха информация за изучаваните предмети. Те изтъкнаха възможностите за бъдеща реализация по професиите и разказаха за проектите, по които работи гимназията.

Седмокласниците от ОУ „Христо Ботев”” с интерес изслушаха разказите на работодателите и се запознаха с възможностите за обучение по различните професии; посетиха компютърните кабинети и да разгледаха сградата на гимназията. Учениците осъществиха идеята „Посей мечтата си“, като написаха свята върху хартия със семена и я засадиха. Както семето се нуждае от грижа, за да покълне, така и мечтата оживява само когато я отглеждаме.

Гимназията ни се гордее с успехите на нашите бивши възпитаници, но уважава и успехите на настоящите. Г-жа Десислава Костадинова, директор на гимназията, връчи плакети на изявили се и активно участващи в училищния живот ученици Герасима Михайлова и Анатоли Божилов от 10. а клас и Станимир Маринов от 11.а клас. 

Основните цели на мероприятието бяха: представяне на професии, търсени на пазара на труда и   модерно и иновативно обучение. Вярваме, че сме представили всички предимства на професионалното ни образование и ползите, които то дава на нашите ученици за тяхното бъдещо развитие.

Тези срещи са много ценни за нас, защото ни показват, че опитът, който сме натрупали в годините и стремежът ни за нови успехи, ни зареждат с творчески ентусиазъм и желание за още по-добри резултати.

Благодарим на нашите гости за споделените приятни минути и очакваме бъдещите осмокласници!

Scroll to Top